четвер, 12 листопада 2015 р.

Робота над модулем 2

Шановні колеги, приймайте участь в дистанційному навчанні Німенко Натілії, яка навчає у формі онлайн-тренінгу створювати блоги та працювати з ними.

четвер, 5 листопада 2015 р.

Відеоролик "Підготовка до ЗНО 2015"


Власні розробки презентацій в програмі Prezi

Перейдіть за посиланням щоб переглянути мої розробки https://prezi.com/your/ https://prezi.com/uvcvqvmmespp/presentation/

Географічна практика в нашій школі

Бобринецька загальноосвітня школа № 5 імені П.П. Шумилова



Звіт про проходження практики
з географії
Учнів 8-А класу


Вчитель географії
Безрученко Т.Ю.
Звіт про проходження практики
Учня (ниці) 8 класу
Бобринецької ЗОШ № 5
Ім. П.П. Шумилова

1.      Топоніми -_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2.       Опитайте людей, дізнайтесь чому мають  саме ТАКІ назви сучасні (офіційні) мікрорайони м. Бобринець
Назва мікрорайону
Ентимологія
Приналежність до групи топонімів
Рощина



Воєнщина




Зелений клин



Ащепівка



Грицькове



Панькове



Ковалівка




Циганський хутір



План-конспект проведення навчальної практики
з географії учнями 8-А класу
Тема: Топоніми  м. Бобринець
Мета:  дослідити  особливості  топонімів  нашого міста, його мікрорайонів, вулиць.
Етапи:
1.      Організаційний момент
2.      Мотивація діяльності
3.      Міні-лекція
4.      Короткий інструктаж з техніки безпеки
5.      Екскурс містом, з метою опитування людей
6.      Складання звіту
1.Організаційний момент   (привітання)
2.Мотивація навчальної діяльності
Прийом «Приваблива мета»
Майже всі географічні об'єкти — гори й низовини, моря й океани,
острови й півосі рови, річки й озера, населені пункти й ліси — мають свої назви Наука, що вивчає ці назви, називається топонімікою (від гр. юроз «місце», «місцевість» і опота, опута «ім'я»).
Топоніміка — складова частина ономастики, розділу мовознавства, що вивчає власні назви. Крім того, Існує ще термін топонімія. Він означає сукупність географічних назв певної території.
Окремі вчені топоніміку відносять до самостійних наук, яка «використовує методи і лінгвістичного, і історичного, і географічного аналізу»
3.Міні-лекція
Прийом «Краєзнавча добавка»
       Бобринець  (етимологія слова та поняття з санскрит - ведичної культури) "Богом Він наговорений иже нашъ есть цигун Я", тобто земля освячена енергією творця.
      Бобринець (колишній Малий Бобрик) — місто, районний центр Кіровоградської обл. Розташоване на автомагістралі Кіровоград — Миколаїв, неподалік від р. Інгул. За одними даними, засноване близько 1770 року вихідцями з с. Великий Бобрик на р. Кодима, котрі раніше прийшли з с. Старий Бобрик на Житомирщині (нині Володарськ-Волинського р-ну). За іншими даними, засновником Бобринця був полтавський козак Хома Бобрик, а поселення згадується в 1767 році в донесенні запорізького полковника Андрія Кійнаша саме про заснування в цих місцях Малого Бобринця. Таке тлумачення більш вірогідне. Назва антропонімічного походження — від основи прізвища Бобрик, утворена за допомогою двоелементного суф. -инець.
        Місто з унікально красивою і загадковою назвою, овіяне тисячолітніми легендами, омріяністю казок, переказів, уславлене творіннями знаменитих корифеїв Марка Кропивницького та Івана Карпенка-Карого, плеядою засновників дійсно народного театру, хліборобів-орачів та витязів-воїнів.
З давніх-давен, оповиті таємницями його історія походження, час заснування, дохристиянський період розвитку та середньовіччя.
      Розгадуючи таємниці його підземно-катакомбного життя, профессор археології Д.Я. Телігін чітко визначив: «Нічого подібного між Половецьким степом та Дропро-Бузьким Станом Углитчських племен ми не зустрічали». Багато дослідників бралися за вивчення цієї складної, відповідальної справи. Так, знаменитий мандрівник В.П. Семенов – Тянь- Шанський видав фундаментальну працю «Россия: Полное географическое описание нашого Отечества». В ний автор дослідив історію Бобринця, але про походження  - ні слова! Хоча рік умовного заснуваання ставить – 1770.
      Письменник Ю. Кругляк в книзі «Імя вашого міста», що вийшла у видавництві «Наукова думка» у 1978 році пише: «Місто назване іменем першого поселенця, полтавського козака Хоми Бобрика, що на річці Кодимі (Одещина), за третім – назву запозичено від імені однойменної річки, в якій за тих часів водилося багато бобрів».
       Василь Лобода в монографії «Топонімія Дніпро-Бузького межеріччя» висуває ще таку версію, яка пов’язана з прізвищем графа Бобринського  - власника земель на Єлисаветградщині, хоча родоначальник цієї династії – Олексій, позашлюбний син, Катерини ІІ та графа Орлова, ще не народився на світ, як уже жив і процвітав Бобринець.
     Наш земляк, прекрасний краєзнавець, кандидат біологічних наук Анатолій Іванович Тернавський з архівів фіксує на картах Нової Сербії за  1750 рік «Сельцо Бобринцово».
     Існує іще одна версія походження назви міста, вона говорить про те, що назва міста походить від поляків. Можливо вони шукали у річці бобрів . Легенда розповідає, що один із польських офіцерів, під’їхавши до річки, вигукнув «Бобрів нітс», тобто бобрів немає.
        Найбільшою річкою є р. Сугоклія  (як називає місцеве населення -Сугоклея) в перекладі з турецького означає «жовта» або «глиняна». А річка Бобринка (Бобринківка, бувша Чакоклія, Сугаклійчик) названа  вже після того як утворилося поселення, деякі історики вважають, що її назва пішла від тогочасного поселення Малий Бобринець, інші вважають, що через те, що тут водилося багато бобрів, адже тривалий час в Бобринець приїжали поляки аби купити собі шубу з бобра, але її перша назва Чакоклія в перекладі з тюрської означає «чиста вода», а власне Бобринець, нагадує ряд словосполучень які означають – «земля у вигляді змії».
4. Короткий інструктаж з техніки безпеки
5.Екскурс містом, з метою опитування людей
Кожна дитина отримує друкований шаблон таблиці яку необхідно заповнити опитуючи вчителів, пересічних жителів міста, дітей в школі.
Назва мікрорайону
Ентимологія
Приналежність до групи топонімів
Рощина


Воєнщина


Зелений клин


Ащепівка


Грицькове


Панькове


Ковалівка


Циганський хутір


6.Складання звіту


Бобринецька загальноосвітня школа № 5 імені П.П. Шумилова



Звіт про проходження практики
з географії
Учнів 10-А класу




Вчитель географії
Безрученко Т.Ю.

План-конспект проведення навчальної практики
з географії учнями 10-А класу
Тема: Торгівельний сектор міста Бобринець
Мета:  дослідити  особливості  топонімів  нашого міста, його мікрорайонів, вулиць.
Етапи:
1.      Організаційний момент
2.      Мотивація діяльності
3.      Міні-лекція
4.      Короткий інструктаж з техніки безпеки
5.      Екскурс містом, з метою прийняття участі в акції «Відповідальність починається з тебе»
6.      Складання звіту
1.Організаційний момент   (привітання)
2.Мотивація навчальної діяльності
Прийом «Приваблива мета»
Торгі́вля — процес обміну товарами, послугами, цінностями і грошима. У широкому значенні — вид підприємницької діяльності, пов'язаний з купівлею-продажем товарів.
Законопроект «Про внутрішню торгівлю» станом на вересень 2011 містить таке визначення:
Торговельна діяльність — діяльність з купівлі-продажу товарів, у тому числі власного виробництва, або посередницька діяльність, у тому числі із надання агентських, комісійних та інших послуг у просуванні товарів від виробників (постачальників) до кінцевого покупця
3.Міні-лекція
Прийом «Економічна добавка»
У процесі руху товару від виробників до споживачів кінцевою ланкою, що замикає ланцюг господарських зв’язків, є роздрібна торгівля.
Роздрібна торгівля є стартовим майданчиком для нового циклу виробництва і обігу, оскільки товар перетворюється на гроші. При роздрібній торгівлі товари переходять зі сфери обігу у сферу колективного, індивідуального, особистого споживання, тобто стають власністю споживачів. Покупці через роздрібну торгівлю оптимально задовольняють свої потреби, а роздрібна торгівля, враховуючи в своєму асортименті побажання покупців, може більше продати товарів і забезпечити собі комерційний успіх.
На протилежність плановій економіці, яка внаслідок вказівок планових органів позбавляла роздрібну торгівлю підстав для самостійних дій, ринкова економіка вимагає від підприємця у сфері роздрібної торгівлі господарювання на основі особистої відповідальності. У своєму асортименті підприємець орієнтується на побажання покупців і передає ці замовлення постачальникам, тобто на ринку він є сполучною ланкою між виробником і споживачем. Чим краще підприємець у роздрібній торгівлі враховуватиме в своєму асортименті побажання покупців, тим більше товарів він зможе продати, тим вищим буде його комерційний успіх. Покупці зі свого боку в змозі через роздрібну торгівлю оптимально задовольнити свої потреби. Таким чином, обидві сторони і підприємець в роздрібній торгівлі, і покупець - отримують вигоду із взаємної залежності і готовності роздрібної торгівлі до роботи.
Комерційна робота з продажу товарів у роздрібних торгових підприємствах на відміну від оптових підприємств має свої особливості.
1. Роздрібні підприємства реалізують товари безпосередньо населенню, тобто фізичним особам, застосовуючи свої специфічні способи і методи роздрібного продажу.
2. Торгове обслуговування населення припускає наявність спеціально влаштованих і обладнаних торгових приміщень, пристосованих для:
• якнайкращого обслуговування покупців;
• уміння запропонувати і продати товар кожній конкретній людині;
• здійснення підбору і формування торгового асортименту;
• постійного вивчення й обліку споживчих запитів покупців.
4. Короткий інструктаж з техніки безпеки
5.Екскурс містом
Кожна дитина отримує друкований шаблон таблиці яку необхідно заповнити досліджуючи продукцію магазинів нашого міста. Крім того обєктом  дослідження є щей  реклама.
Торгівельний заклад (Назва, адреса)
Виявлено випадків порушень продажу алкогольних напоїв, та тбтюнових виробіг особам від 14 до 18 р.
Чи є в закладі реклама впрямована на рекламування алкоголю та тютюнових виробів





















6.Складання звіту

Звіт про проходження практики з економіки
Учня (ниці)   10-    класу
Бобринецької ЗОШ № 5
Ім. П.П. Шумилова

1.      Торгівельний сектор економіки це -_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2.      Складіть алгоритм покупки товару:        




3.      Заповніть таблицю
Торгівельний заклад (Назва, адреса)
Виявлено випадків порушень продажу алкогольних напоїв, та тбтюнових виробіг особам від 14 до 18 р.
Чи є в закладі реклама впрямована на рекламування алкоголю та тютюнових виробів





















Геогафічне моделювання. Схема утворення балки

Надзвичайно влучний спосіб показати учням як утворюється балка. Для створення моделі необхідні просто побутові предмети. Прийом сприймається дуже весело, діти залюбки приймають участь у створенні моделі.

Результати роботи з програмою MapInfo та CorelDRAW Graphic. Перші спроби створення карти в атлас "Географія Бобринецького району"





вівторок, 3 листопада 2015 р.

Інновайні технології навчання в географії



В сучасних умовах інформатизації освіти використання комп’ютера у навчанні школярів стає невід’ємним компонентом педагогічного процесу. Все частіше поряд з традиційними засобами (підручниками, робочими зошитами, плакатами, таблицями) використовуються електронні ресурси — електронні підручники та посібники, тренажери, енциклопедії, довідники тощо. Можна зазначити, що на даний час накопичено достатньо потужний фонд електронних ресурсів, які можна використовувати у школі для досягнення навчальної, розвивальної або виховної мети. Для підтримки шкільних дисциплін учитель може скористатися як професійними розробками, які отримали гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, так і програмними продуктами колег, які вільно розповсюджуються і є доступними через Інтернет.

У межах викладання географії, разом із традиційними технологіями навчання, закладено величезні можливості для застосування комп’ютерних технологій, насамперед, загальнодоступних засобів MS Office: текстовий редактор MS Word, програми MS Power Point, MS Explorer, MS Photoshop, Prezi, LearningApps, Intel "Навчання для майбутнього". Вважаю, що вчителю географії потрібно використовувати програму MS Map Point для впровадження геоінформаційних систем в навчання географії під час створення динамічних картографічних об’єктів.
Дидактичними можливостями інформаційно-комунікаційних технологій вважаємо:
-        індивідуалізацію навчального процесу;
-        високий ступінь наочності під час викладання географії;
-        пошук необхідних ресурсів для занять (Інтернет тощо);
-        можливість моделювання природних процесів і явищ;
-        організацію групової роботи;
-        забезпечення зворотнього зв’язку в процесі навчання;
-        контроль та перевірку засвоєння навчального матеріалу.


Програмне забезпечення та робота з програмою LearningApps
Для створення таких ресурсів вчителю потрібні інструменти інтегрованого характеру. Крім того, у практиці навчання великого значення набувають електронні наочні засоби, за допомогою яких можна демонструвати реальні процеси й об’єкти, створювати й досліджувати моделі.     
Сервіс LearningApps призначений для створення інтерактивних навчально-методичних посібників з різних предметів. Сервіс заснований на роботі з шаблонами (заготовками) для створення роботи. Тематика різноманітна: від роботи з картами до розгадування кросвордів і створення карт знань. Сервіс підтримує кілька мов (російська мова підтримується на окремих шаблонах при заповненні контенту). Для початку роботи необхідно зареєструватися. Є велика колекція робіт, українською мовою зустрічаються тільки поодинокі матеріали, тому можна розраховувати тільки на свої роботи.
Що таке LearningApps.org?
LearningApps.org є додатком Web 2.0 для підтримки навчання та процесу викладання за допомогою інтерактивних модулів. Для переходу потрібно набрати: http://learningapps.org/
Існуючі модулі можуть бути безпосередньо включені у зміст навчання, а також їх можна змінювати або створювати в оперативному режимі. Метою є також збори інтерактивних блоків і можливість зробити їх загальнодоступним. Такі блоки (так звані програми або вправи) не включені з цієї причини ні в які програми або конкретні сценарії. Вони мають свою ціннність, а саме інтерактивність
Прикладами робіт можуть бути:
Також корисним для мене став сайт: Генератор ребусів. Робота з ним дуже проста: у розділі "слово" вводимо довільне слово і отримумуємо чудовий ребус на будь-яке слово.